Nasıl Yapılır?

Eyefinity Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eyefinity Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eyefinity Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eyefinity eğer birden fazla ekranınız varsa bunu tek ekran yaparak geniş ekran kullanma keyfi sağlar.

Nedir?

Eyefinity birden fazla ekranınız varsa bu ekranları birleştirerek bilgisayarınız ekranlarınızı tek ekran olarak algılar. Bu sayede oyunlarınızı geniş ekran oynayabilirsiniz. Eyefinity Nedir ve Nasıl Kullanılır? yazımda bunu öğreneceksiniz.

Tüm ekranlar aynı boyut olmak zorunda mı ?

Kısaca cevabı hayır. Ancak tüm ekranlar aynı boyutta değilse oyun keyfiniz kötü olacaktır. Mesela bir ekranınız 21 inç diğeri 32 inç diğeri de 24 inç oyun değişik bir çözünürlük alarak başınızı döndürür.

Nasıl Kullanılır?

AMD Radeon Software

Eyefinity'i kullanmak için AMD Radeon Software programına ihtiyacımız var.

AMD Radeon Software pogramını indirmek için AMD'nin sitesine giderek Driver&Support kısmına gelin. Ardından gelen ekrandan ekran kartı sürücünüzü bularak indirin. Eğer daha detaylı anlatım istiyorsanız buradaki linkten öğrenebilirsiniz.

Eyefinity Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eyefinity

AMD Radeon Software programını bilgisayarınıza kurduktan sonra porgramı açarak Ayarlar>Ekran>Eyefinity>Hızlı Kurulım başlıklarını takip ederek basit bir şekilde kurulumu tamalayabilirsiniz.

Eyefinity Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eyefinity Ayarlar

Eğer ekranlarınız yanlış birleştirildiyse aynı şekilde Eyefinity başlığı altında Ekranları Yeniden Düzenle diye seçenek çıkacaktır.

Eyefinity Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eyefinity ayarlar

Ekranları Yeniden Düzenle düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra ekranlarınızız 1 tanesi mavi 2tanesi siyah olacaktır. Gördüğünüz mavi ekran hangisinde varsa o sırayı program üzerinde ki kareye tıklayın.

İki tane ekranı onayladıktan sonra ekranlarınız düzelecektir.

Etiketler:
birden-fazla-ekrani-tek-ekran-yapmakeyefinity-nedireyefinity-nedir-ve-nasil-kullanilir

Benzer yazılar