Müşteri Takip CRM

Müşteri Takip CRM

Parsek Tech App CRM sitesi Parsek Technology için yapmış olduğum bir CRM sitesidir. Sitenin amacı müşterilerin tek bir yerde toplanıp kolay şekilde yönetilebilmesi ve farklı kullanıcıların müşteri girebilmesi.

Sitenin Altyapısı

  • Next.Js
  • Net Core Api
  • Tailwind CSS

Sitenin frontend kısmı için Next.js ve Tailwind CSS, backend kısmında Net Core Api yazılımlarından faydalandım. Net Core Api’de mimarı olarak Çok Katmanlı Mimariyi tercih ettim.

Giriş Ekranı

Parsek Tech App CRM

Giriş ekranı

Sitenin giriş ekranı sade şekilde.

Parsek Tech App CRM

Şifremi unuttum

Eğer var olan bir kullanıcı şifresini unuttuysa şifre sıfırlama bölümünde sisteme kayıtlı olan e-posta adresini yazıp gelen linke tıklayarak şifresini sıfırlayabilir.

Müşteri Ekranı

Parsek Tech App CRM

Masaüstü

Sitemize giriş yaptıktan sonra karşımıza müşteriler ekranı geliyor. Bu ekrandan müşteri ekleyebilir, silebilir, düzenleyebilir veya müşterileri excel olarak indirebilirsiniz.

Parsek Tech App CRM

Mobil

Mobil versiyonda ise tablodan bazı kısımlar uyumluluk için gizleniyor. İlerde her verininin sağına detaylar butonu koyarak müşteri detayların sağdan gelecek şekilde ayarlamayı planlıyorum.

Müşteri Ekleme Ekranı

Parsek Tech App CRM

Müşteri ekleme ekranında tüm alanları doldurduktan sonra kayıt işlemi yapabilirsiniz. Eğer birden fazla müşteriyi tek seferde yüklemek isterseniz sitede excelden veri yükleme seçeneği de mevcut.

Parsek Tech App CRM

Örnek excel tablosu yukarıda ki gibidir.

Müşteri Düzenleme Ekranı

Parsek Tech App CRM

Müşteri düzenleme ekranında düzenlenecek veri varsa düzenleyip kayıt edebilirsiniz.

Kullanıcılar Ekranı

fatih emre bayram

Kullanıcılar ekranında yeni kullanıcı ekleyebilir, mevcut kullanıcıyı düzenleyebilirsiniz.

Yeni Kullanıcı Ekranı

Parsek Tech App CRM

Yeni kullanıcı eklerken gerekli alanları doldurduktan sonra kayıt edebilirsiniz.

Kullanıcıların iki rolu vardır Admin ve Member

  • Admin : Tüm yetkilere sahiptir. Her türlü işlemi yapabilir. Excel indirirken tüm kullanıcıları indirir ve excel yüklerken referans kullanıcı ayarlayabilir.

  • Member : Sadece kendi verileri üstünde yetkisi vardır. Başkalarının eklediği verileri göremez. Excel indirirken sadece kendi verilerini indirebilir ve excel yüklerken referans kullanıcı otomatik olarak kendisi olur. Kullanıcılar ve log kayıtları ekranına erişimi yoktur.

Kullanıcı Düzenleme

tailwind css next js

Kullanıcı düzenleme ekranı ekleme ekranından farklıdır. Kullanıcıyı düzenlerken profil fotoğrafı belirleyebilir, şifresini sıfırlayabilir veya hesabı silebilirsiniz. Yeni şifre belirlerken yazdığınız şifreyi görme seçeneği de mevcuttur.

Log Kayıtları Ekranı

Parsek Tech App CRM sitesi

Bu ekrandan hangi kullanıcı ne işlemi yapmış görebilirsiniz. Genel olarak veri ekleme, düzenleme ve çıkarma işlemlerini kayıt ediyor. Ayrıca giriş işlemlerini de kayıt ediyor.

Profil Sayfası

Parsektech CRM

Profil sayfasında yeni şifre belirleyebilir veya değiştirilmesi gereken alanları değiştirebilirsiniz.

Etiketler:
crmprojelerim

Benzer yazılar