Nasıl Yapılır?

Program Tanıtım

Dolby'yi Bilgisayara Kurma

Dolby'yi Bilgisayara Kurma

Dolby'yi Bilgisayara Kurma
Dolby müzik ve film deneyiminizi artıran bir programadır. Yüklemesi oldukça basittir. Yükledikten sonra kalite farkını bariz bir şekilde anlayacaksınız.

Sürücü İmzası Devre Dışı Bırakma

Dolby sürücüsünü yükleyebilmeniz için ilk olarak sürücü imzasını devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Sürücü imzasını devre dışı bırakmadan önce bilgisayarınızda ses sürücüsünü kaldırın.

Bunun için ilk olarak Gelişmiş Başlangıç Ayarlar menüsünü açmanız gerekiyor Bunu yapmanın bir kaç yolu var ben iki tanesini göstereceğim.

1.Yol

İlki gayet basit. Tek yapmanız gereken Shift tuşuna basılı tutarken başlangıç menüsünden Yeniden Başlat tuşuna basmanız.

Dolby'yi Bilgisayara Kurma
Dolby Bilgisayara Kurma

2.Yol

Bu yol biraz daha uzun. İlk olarak Windows Ayarlarını açmanız gerekiyor daha sonra Güncelleştirme ve Güvenlik kısmını açıp yan taraftan Kurtarma kısmını açın. Gelişmiş Başlangıç yazısı altındaki Simdi yeniden başlat tuşuna basın.

Dolby'yi Bilgisayara Kurma
Dolby Bilgisayara Kurma

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra mavi bir ekran gelecek . Gelen ekrandan :

Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat.

Yeniden başlattıktan sonra yine bir mavi ekran gelecek. Bu ekrandan F7 tuşuna bastıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak ve sürücü imzası devre dışı kalacak.

Dolby'yi Bilgisayara Kurma

Bilgisayarı yeniden başladıktan Dolby PCEE Drivers x64 kurucusunu çalıştırın. Gelen ekrandan "Dolby Advanced Audio v2 " kurmak için "DAA(Release)" , "Dolby Home Theater v4 " ü kurmak istiyorsanız "DHT(release)" seçmeniz gerekiyor.

Dolby'yi Bilgisayara Kurma
Dolby Bilgisayara Kurma

Sürücüyü kurduktan sonra hangisini kurduğunuza bağlı olarak Dolby Home Theater v4 yada Dolby Advanced Audio v2 bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bunlardan birini kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Dolby kalitesinin keyfini çıkartın.Dolby Bilgisayara Kurma

Etiketler:
dolbydolby-atmosdolby-bilgisayar-kurmadolby-bilgisayara-kurmadolby-digitaldolby-home-theaterdolby-kurmadolby-kurulumdolby-surucusudolbyyi-bilgisayara-kurmafatih-emrefatih-emre-bayramfatihemrebayramgemisihata-cozumleri-anlatimci-kardeslerhome-cinemahome-theaterhow-install-doby-driverhow-install-dolbyinstall-dolbysurround-soundsurucu-imzasi-devre-disi-birakmavideogemisiwindows-10

Benzer yazılar