Nasıl Yapılır?

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

Bilgisayarın CPU / GPU sıcaklığını öğrenme oldukça basittir. Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme için tek yapmanız gereken anlattığım programları indirmek ve kurmak.

Core Temp

Programı Kurma

Programın indirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz. Programı nasıl kurabileceğinizi aşağıda ki fotoğrafta görebilirsiniz.

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

Program Tanıtım

Programın oldukça sade bir arayüzü var bizi asıl ilgilendiren programın en aşağıda bulunan değerler.

CPU #0 : İşlemcinin anlık sıcaklık değeri.
Min. : İşlemcinin şu ana kadar aldığı en düşük sıcaklık.
Mak.: İşlemcinin şu ana kadar aldığı en yüksek sıcaklık.

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme


Bilgisayarın CPU Sıcaklığını Öğrenme - Core Temp

Speecy

Coretemp'e alternatif olarak Speecy programı var. Bu program neredeyse sistemdeki her şeyin sıcaklığını gösteriyor. Eğer detaylı bir program istiyorsanız Speecy'i seveceksiniz.

Kurulum

İndirmesi oldukça basit internete Speecy yazarsanız karşınıza çıkacaktır. Tek yapmanız gereken Install butonuna tklamak. Arından Run Speecy butonuna tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

Program Tanıtım

Bu sefer programın biraz daha detaylı arayüzü var. İlk gelen ekrandan CPU başlığı altındaki sıcaklık sizin işlemci sıcaklığınız ve Graphics başlığı altındaki de sizin ekran kartı sıcaklığınız.

Bilgisayarın CPU/GPU Sıcaklığını Öğrenme

AMD Radeon Software

Eğer ekran kartınız AMD ise ekran kartınızın sıcaklığını Radeon Software programından öğrenebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda Radeon Software yüklü değil ise :

Google AMD yazarak sitesinden driver kısmını bulun. Ardından aşağıda ki kutucukları kullanarak kendi ekran kartınızı bulun ve tıklayın. Gelen ekrandan Recommended yazan sürümü indirip bilgisayarınıza kurun. Ardından Radeon Software uygulamasını elde etmiş olacaksınız.

AMD Ekran Kartı Güncelleme

Radeon Software programını açarak Performans>Ayarlanıyor>Güç Ayarlama başlıkları altında ekran kartınızın sıcaklığını görebilirsiniz. Aynı zamanda eğer ekran kartınız çok sıcak ise fan ayarını manuel ayara alıp fan hızını yükseltebilirsiniz.

Etiketler:
amd-islemci-sicakligi-olcmeamd-islemci-sicaklik-olcme-programiasus-cpu-sicaklik-olcerbilgisayar-cpu-sicakligi-olcmebilgisayar-sicakligi-olcen-programbilgisayar-sicaklik-olcmebilgisayar-sicaklik-olcme-programicpu-derece-olcmecpu-ekran-karti-sicaklik-olcmecpu-gpu-sicaklik-olcercpu-gpu-sicaklik-olcmecpu-isisi-olcmecpu-sicakligi-olcmecpu-sicakligi-olcme-programicpu-sicaklik-olcercpu-ve-ekran-karti-sicaklik-olcmecpu-ve-gpu-sicaklik-olcercpu-ve-gpu-sicaklik-olcmeekran-karti-islemci-sicaklik-olcmeen-iyi-cpu-sicaklik-olcerfatih-emrefatih-emre-bayramfatihemrebayramintel-islemci-sicakligi-olcme-programiislemci-derecesi-olcmeislemci-ekran-karti-sicaklik-olcmeislemci-ekran-karti-sicaklik-olcme-programiislemci-isisi-olcmeislemci-isisi-olcme-programiislemci-sicakligi-olcen-programislemci-sicakligi-olcmeislemci-sicakligi-olcme-programiislemci-sicakligi-olcme-windows-10islemci-sicaklik-degerleri-olcmeislemci-sicaklik-olcerislemci-sicaklik-olcmeislemci-sicaklik-olcme-programiislemci-ve-ekran-karti-sicakligi-olcmepc-islemci-sicakligi-olcmepc-sicakligi-olcmepc-sicaklik-olcme-programiradeon-softwareradeon-software-sicaklik-ogrenmewindows-10-pc-sicaklik-olcme

Benzer yazılar