Program Tanıtım

Witcher Script Merger Kullanımı

Witcher Script Merger Kullanımı

Bu program Witcher 3 oyununu birden fazla mod ile oynamanızı sağlayabilen bir programdır.

Witcher Script Merger Nedir?

Bazı Witcher 3 modları birbiri ile uyumlu değildir. Bu program bu sorunu ortadan kaldırarak modları birbiri ile uyumlu yapar.

Nasıl yaptığını merak ediyorsanız modların scriptlerini tarayarak çakışan kod varsa algılayıp bu kodları tek bir dosyada birleştiriyor.

Bazen program bunu kendi başına yapamayabiliyor bu yüzden manuel olarak yardım etmemiz gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı yazımı okuyamaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Bu programı kullanmadan önce Witcher3/mods dizininde kullanacağınız modların yüklü olması gerekmektedir.

İlk olarak Witcher Script Merger programını internetten indirmeniz gerekiyor. Program NexusMods sitesinde bulunmaktadır.

Witcher Script Merger programını açtıktan sonra yukarı kısımdan Witcher 3'ün yüklü olduğu dizini seçin. Witcher 3 'ün yüklü olduğu dizini seçtikten sonra eğer çakışma var ise modlarınız sol tarafta gözükecektir.

Witcher Script Merger nasıl kullanılır

Çakışan modlar

Sol tarafta modlarınız gelikten sonra aşağı kısımda bulunan Create Selected Merges butonına tıklayın. Butona tıkladıkan sonra birleştirme işlemi başlayacaktır. Eğer program bütün modları otomatik olarak birleştirebilirse sizin yapmanız gereken bir şey yok.

Witcher Script Merger Nasıl Kullanılır ?

Başarılı bir şekilde sonuçlanan birleştirme işlemi

Eğer program otomatik olarak bazı modları birleştiremedi ise bu durumda sizin manuel olarak yapmanız gerekiyor.

Eğer aşağıdaki gibi bir pencere açılır ise bu programın otomatik olarak modları birleştiremediği anlamına gelmektedir.

Witcher Script Merger Kullanımı

Manuel birleştirme gereken işlem

Merge Conflict ve No arc line yazan kırmızı yazıları sağ tık yapıp Select lines from (A) yazısına tıklayın. Eğer bunu yaptığınız halde kırmızı yazı geliyor ise B ve C seçeneğini deneyin.

Aşağı satırlara inerek teker teker kontrol edip düzelttikten sonra dosyayı kaydedip çıkabilirsiniz.

Kaydetmek için sol üstte bulunan kayıt simgesini kullanabilirsiniz.

Witcher Script Merger Kullanımı

Manuel birleştirme

Dosyayı kapattıktan sonra bu ekran bir kaç kere daha karşınıza gelebilir. Bu işlemi her dosya için yapmanız gerekiyor. Tüm birleştirmeler bitikten sonra sağ kutucakta birleşen modların gözükmesi lazım.

Eğer ben bunlar ile uğraşamam diyorsanız program çakışan mod isimlerini gösteriyor. Bu çakışan modları silip program otomatik olarak birleştirebiliyor mu diye deneyebilirsiniz. Bu takdirde bunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Eğer birleşen modları silmeniz gerekiyor ise sağ altta bulunan Delete Selected Merge butonuna tıklayarak birleşen modları silebilir ve tekrar deneyebilirsiniz.

Etiketler:
witcher-3-birden-fazla-mod-yuklemewitcher-3-modlari-cakismawitcher-script-merger-kullanimiwitcher-script-merger-nasil-kullanilir

Benzer yazılar