Witcher 3 Mod Önerileri

witcher3mods

Witcher 3 Mod Önerileri

Witcher 3 Mod Önerileri

Witcher 3’ün ana hikayesini değiştirmeden oynanışınızın keyfini daha da arttıracak modlar göstereceğim. Bu modlar sayesinde oyun deneyiminiz artacak.

Nexus

NexusMods sitesi oyunlarınıza birçok mod yükleyebileceğiniz bir web sitesidir. Witcher 3 için birçok mod vardır.

Bu yazımda işinize yarayabilecek bir kaç mod göstereceğim. Eğer bunlar yetersiz gelirse NexudMods sitesine giderek kendinizde başka modlar deneyebilirsiniz.

Modlar Nasıl Yüklenir?

Witcher 3 modlarını iki şekilde yükleyebilirsiniz. Bunlardan biri manuel olarak yüklemek. Diğeri İse Vortex ile yüklemek.

Manuel Yüklemek

İndirdiğiniz modu Witcher 3 oyunun ana dizininde ki mods adlı klasöre çıkarmak. Eğer ana dizinin içinde mods adlı bir klasör yoksa kendiniz oluşturun.

Vortex

Vortex, Nexus websitesinin kullandığı bir mod indirme aracıdır. Nexus’tan mod indirmeye çalıştığınız zaman Manuel ve Mod Manager diye seçenek çıkar. Mod Manager Download seçeneğine tıklarsanız Vortex adlı programı açar ve yükler.

Witcher 3 Mod Önerileri

1. The Witcher 3 HD Reworked Project

wild hunt modları
The Witcher 3 HD Reworked Project

Witcher 3 oyunu eski yıllarda yapıldığı için grafik konusunda bazen yetersiz kalabiliyor. Bu mod bu eksikliği gidererek sizlere HD bir oyun deneyimi sunuyor.

2. All Quest Objectives On Map

Wild Hunt Mod Tavsiyeleri
All Quest Objectives On Map

Normal oyunda seçtiğiniz görev haritanızda gözükür ve pasif görevler gözükmez. Sahip olduğunuz bir görevin yanından geçseniz bile fark etmezsiniz. Bu mod pasif görevleri de haritanıza ekleyerek tüm görevleri görebilirsiniz.

3. Fast Travel from Anywhere

Witcher 3 Modları
Fast Travel from Anywhere

Normal oyunda bir yere hızlı seyahat yapmak için tabelaların yanına gidip öyle hızlı seyahat yapabilirsiniz. Bu mod sayesinde nerde olduğunuz önemsiz hale gelir. Bir tabelanın yanına gitmek zorunda kalmadan diğer hızlı seyahat bölgelerine ışınlanabilirsiniz.

DİKKAT !

Eğer bir görevi oynuyor iseniz bu modu çok sık kullanmayınız. Mesela bir mağaradasınız ve görevi tamamladınız. Mağaradan çıkarken ara sahne girecek ama siz bu modu kullanarak mağaradan hızlı seyahat yaparsanız oyunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

4. Friendly HUD

Witcher 3
Friendly HUD

İconları pusula yerine Witcher güçlerinizi kullandığınız zaman ekranda gösterir. Şahsen ben modu çok sevdim. Oyunun estetiğini oldukça arttırıyor.

5. No Fall Damage

Witcher 3 Mod Tavsiyleri
No Fall Damage

Ben oyunda sürekli düşerek ölen bir insanım. Ufacık bir yükseklikten düşsem bile Geralt ölüyor. Sizde bu durumda iseniz bu mod tam size göre. Düşme hasarını kaldırarak daha keyifli bir oynanış sunuyor.

6. Auto Apply Oils

Witcher 3
Auto Apply Oils

Oyunda bildiğiniz üzere farklı canavarla özel kılıç yağları var. Bu yağları kullanarak daha fazla hasar vurabilirsiniz. Ama eminim ki bir çoğunuz bunu yapmaya üşeniyor buna bende dahil. Bu mod eğer envanterinizde varsa savaşa girdiğiniz takdirde otomatik olarak yağı kılıcınıza sürer. Mod hangi canavar ile savaştığınızı bilerek ona göre yağı sürer.

7. Over 9000 – Weight limit mod

Witcher 3 Mod
Over 9000 – Weight limit mod

Sırt çantanız yetersiz mi geliyor? O zaman bu modu yükleyerek bu dertten kurtulabilirsiniz. Sırt çantasının kapasitesini 9000 ayarlayarak. Neredeyse sınırsız alanınız oluyor.

8. Indestructible Items

Witcher 3 Modları
Over 9000 – Weight limit mod

Eğer ekipmanlarınızı sürekli tamir etmekten sıkıldıysanız bu modu yükleyerek ekipmanlarınızın sürekli %100’de kalmasını sağlayabilirsiniz.

9. AutoLoot – AutoLoot the items you want

Witcher 3 Mod nasıl yüklenir
AutoLoot – AutoLoot the items you want

Bu mod kısaca otomatik loot yapmaya yarıyor. Sadece loot tuşuna basarak belli alan içerisinde ki eşyaları alabilirsiniz. Modun indirme seçenekleri arasında sadece bitkiler ve yanlışlıkla çalmama versiyonu bulunuyor.

10. Script Merger

Script Merger
Script Merger

Eğer oyununuza birden fazla mod yükledikten sonra oyununuz çöküyorsa hiçbir modu silmeye gerek kalmadan bu araç sayesinde modları birbiri ile uyumlu yapabilirsiniz.

Fatih Emre BAYRAM

Bilgisayara erken yaşlarımda başladım ve severek öğrendim nasıl kullanacağını. Bir süre sonra bildiklerimi başkalarına aktarmak istedim ve bu siteyi kurdum. Sizlere elimden geldiğince bildiklerimi aktaracağım.

Bir yanıt yazın